WYSTAWA „WSPÓŁCZEŚNIE” W LIPNIKU 2023


WYSTAWA AF13 „WSPÓŁCZEŚNIE” 2023

 

« z 2 »

AF 13 WSPÓŁCZEŚNIE
Istnieją kryteria, które określają czym powinno się charakteryzować współczesne widzenie. Decydującym o kategorii dzieła jest współczesny odbiorca. On zakłada co na obrazie powinno się znaleźć i czy jemu odpowiada ta forma przekazu. W większości artyści odbierają te sygnały, będąc w nurcie zainteresowania swoją twórczością. Bywało często, że artysta w oderwaniu od trendów dnia dzisiejszego tworzy prace, którymi będzie zachwycało się przyszłe pokolenie.

Fotografia jest sztuką, która przejęła realizm malarski w XIX w. portret, pejzaż, martwą naturę – nie mogły już konkurować z realizmem fotograficznym.
Wszyscy chcemy widzieć co jest na zdjęciu, nie chcemy się domyślać, jaki jest kształt przedmiotu poza widocznym kolorem i fakturą czy treścią „Cień stał się rzeczą nieistotną, nierealną”. Nastąpił okres gdzie egocentryzm doszedł do zasady głównej, gdzie liczy się wartość, wielkość, kolor, waga czyli wszystko to co może świadczyć o zamożności jednostki i jej dobrostanie. Solidne barwy dowodzą, że żyjemy w kolorowym świecie, a rytmika kompozycji daje poczucie pewności i trwałości otoczenia.
Taka jest dzisiejsza twórczość Grupy AF13.

Przedstawiamy portrety, gdzie model śmiało patrzy w obiektyw i mówi „taki jestem i takie jest moje otoczenie”.

fragm.”Teoria widzenia” Władysław Strzemiński

 

Autorami przedstawionych prac są:

Aneta Konik, Agnieszka Tomiczek, Barbara Prasnowska, Bożena Marecka, Edyta Jascheck-Wyporkiewicz, Ewa Bijak, Ewa Cygańska, Rafał Kalinowski, Iwona Krzysztofek, Jolanta Kolinko, Joanna Sawicka, Małgorzata Pawełczyk, Marta Krawczyk, Andrzej Madej, Jacek Mirkowski, Jacek Szczerbaniewicz, Kuba Kłoda-Kamiński, Krzysztof Cichy, Marcin Niemiec, Mariusz Broszkiewicz, Mirosław Rak, Mirosław Rzepka, Roman Banaś, Waldemar Siatka, Witold Koleszko, Wojciech Kowalski.

Brak możliwości komentowania.