PLENER BOCHNIA – WIŚNICZ 2018


PLENER BOCHNIA – WIŚNICZ 2018


Kończące się, długie, tegoroczne lato sprawiało wrażenie bezkońcowego i zdawało się nie pozwalać na przyjście jesieni. Jednak małymi krokami, jakby w tajemnicy przed latem – jesień zawitała w nasze domostwa, łąki, pola, góry i doliny przypominając o swoim istnieniu porannymi, snującymi się po dolinach mgłami i przenikającymi chłodem świtami. Fotograficznie jesień powitaliśmy w dniach 27-30 września w malowniczej miejscowości Borówna w okolicy Wiśnicza i Bochni. Zamieszkaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym Borówna, gdzie otrzymaliśmy do dyspozycji cały obiekt, miłą atmosferę, pyszną strawę i wyjątkowy wiejski klimat.
Organizatorzy pleneru zapewnili nam liczne atrakcje. Dzięki nim mieliśmy możliwość zwiedzenia hal produkcyjnych wiodącego producenta i eksportera wyrobów ze stali Stalprodukt S.A. w Bochni. Migawki naszych aparatów miały okazję postrzelać w Kopalni Soli w Bochni. W zawiłych korytarzach kopalni, w niedostępnych i tajemniczych miejscach obiektywy naszych aparatów mogły wypatrzeć to, czego zwykli turyści nie zauważają. Swoje podwoje otworzył przed nami także zamek w Wiśniczu pozwalając nacieszyć oczy blaskiem minionej epoki.
Ciekawostką pleneru było również zwiedzanie w popołudniowym słońcu pobliskiej młodej winnicy CHRONÓW, gdzie gospodyni ugościła nas winem własnej produkcji oraz innymi wyrobami lokalnymi.
Tym razem na plenerze gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Fotograficznego Przeciw Nicości im. Mieczysława Wielomskiego, co po raz kolejny udowodniło iż Fotografia łączy ludzi.
Gościem specjalnym pleneru był Marek Mikołajczyk – przedstawiciel firmy „6×7” reprezentującej w Polsce marki LEICA oraz HASSELBLAD. Moc i wyjątkowość tego sprzętu mogliśmy sprawdzić podczas pleneru w różnych warunkach oświetleniowych i sytuacyjnych. Wysłuchaliśmy również wykładu o sprzęcie tej klasy, którego rodzaje i możliwości zaprezentował nam Pan Marek. Dziękujemy serdecznie za obecność i spotkanie.
Na naszym plenerze nie zabrakło sprzętu i przedstawicieli marki SONY Polska – Ewy Cygańskiej i Jacka Mirkowskiego. Dzięki nim mieliśmy możliwość poznania nowości sprzętowych i posłuchać o aktualnych rozwiązaniach technologicznych.
Cały przebieg tegorocznego pleneru jesiennego rejestrował specjalista w dziedzinie produkcji filmów reklamowych i okolicznościowych – Andrzej Kozakowski z Częstochowy. Jego pracę można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=3Uzv1bC0Q_o
Wspólne spotkanie, oglądanie fotografii i dyskusje o nich długo jeszcze będziemy wspominać…
Dziękując organizatorom, gościom i wszystkim obecnym na plenerze członkom AF13 z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania…

Brak możliwości komentowania.