EWA CYGAŃSKA

 


EWA CYGAŃSKA

« z 2 »

Pierwsze fascynacje fotografią przeżywałam jako dziecko obserwując zmagania mojego ojca w zaaranżowanej na potrzeby własne domowej ciemni. Wówczas zupełnie czymś magicznym wydawał mi się cały proces produkcji – od naciśnięcia spustu migawki po obraz wyłaniający się na kartce papieru zanurzonej w cieczy.

Po latach, już w szkole plastycznej ponownie dane mi było zetknąć się z tą magią. I choć zawsze rysunek był mi bliższy, nie opuszczało mnie to dawne żywe zainteresowanie, które na dobre rozkwitło wraz z rozwojem fotografii cyfrowej. Los spłatał mi wówczas figla wiążąc mnie zawodowo z tą dziedziną. Od przeszło ośmiu lat sprzedając sprzęt fotograficzny jestem doradcą i wsparciem dla ludzi pragnących poznać tę samą magię, która urzekła przed laty i mnie.

W moich obrazach staram się uchwycić mroczny pierwiastek człowieka i otaczającego go świata. Fascynuje mnie ciemna strona tego co wokół nas. Fotografię traktuję jako jedną z form wyrażenia tego co czuję i myślę. Jest to również forma medytacji, oderwania się od codzienności, niemal modlitwy – polecam każdemu.

Brak możliwości komentowania.