PLENER ZWIERZYNIEC 2017


PLENER ZWIERZYNIEC 2017


Powolnymi krokami, z zapachem letniego skwaru, wśród deszczu i wiatru ciągnąc za sobą kolorowych liści szal – nadeszła jesień. Przyniosła ze sobą nostalgię i chłód, nas jednak obdarowała ciepłem i radością z kolejnego spotkania plenerowego.
Tym razem nasze długie i kręte drogi skrzyżowały się w malowniczym Roztoczu ziemi zamojskiej w urokliwym miasteczku Zwierzyniec. Zamieszkaliśmy w kwaterze prywatnej „Przedpole” , gdzie przemili gospodarze podejmowali nas w swoim gospodarstwie stwarzając rodzinną atmosferę spotkania. Pan Marek będąc lokalnym patriotą zachwycił swoją wiedzą i przywiązaniem do rodzinnych stron opowiadając z przejęciem o walorach regionu.
Komisarz pleneru postawił przed nami trudny cel pleneru:
Twórcza interpretacja fotograficzna walorów roztoczańskiego krajobrazu (w tym krajobrazu kulturowego), doskonalenie warsztatu twórczego, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.
Przez trzy dni zwiedziliśmy okolicę, poznawaliśmy lokalną kulturę i obyczaje. Zachwyciliśmy się przyrodą, zabytkami i tutejszą architekturą.
Zaproszeni goście uświetnili swą obecnością nasz plener udowadniając , że wspólna pasja łączy ludzi bardziej niż myśleliśmy. Wspólne oglądanie fotografii i dyskusje o nich na długo zapadną w naszych pamięciach.
Dziękując organizatorowi, gościom i wszystkim obecnym na plenerze członkom AF13 z niecierpliwością będziemy wyczekiwać efektów naszego pleneru i kolejnego spotkania…

Brak możliwości komentowania.