ROMAN BANAS


ROMAN BANAS


« 1 z 2 »

Głębsze zainteresowanie fotografią przyszło wraz z nabyciem pierwszej cyfrowej lustrzanki w 2008 roku. Wraz z nową technologią zacząłem rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę związaną z fotografią. Charakter pracy zawodowej spowodował, że przesunąłem czas wykonywania swoich zdjęć na zachody i poranki a z czasem do późnych godzin nocnych. Dzięki temu nauczyłem się fotografowania nocą, planowania celów fotograficznych a także cierpliwości i pokory gdyż nigdy nie wiadomo czy będą warunki sprzyjające fotografowaniu. Jeśli warunki są dobre wykonuję zdjęcia krajobrazowe nocne oraz astro z płytkimi elementami głębokiego nieba . Nieco odmiennym rodzajem, który sprawia mi przyjemność jest fotografia portretowa oraz co oczywiste krajobraz dzienny.

Od około 10 lat jestem aktywnym członkiem bydgoskiej Grupy Miłośników Kadru działającym w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Od kilku lat jestem członkiem astrospołeczności „forum astronomiczne.pl”.
W swoim dorobku fotograficznym mam kilka nagród i wyróżnień oraz wystaw zbiorowych. Uczestniczyłem w wielu plenerach fotograficznych w tym dwa zorganizowałem, jak również wykonywałem prezentacje szkoleniowe.

Wciąż uczę się i szukam piękna i doskonałości.

05.12.2009 – warsztaty fotograficzne w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy i wystawa  „ Mam lustrzankę”

27.11.2010 – powarsztatowa wystawa „Studium portretu” w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

13.12.2012 – Wystawa Fotografii członków Grupy Miłośników Kadru w Muzeum Fotografii

30.03.2017 – Wystawa Fotografii członków Grupy Miłośników Kadru w Muzeum Fotografii

31.01.2019 – Wystawa „Wodne Miasto”  – członków Grupy Miłośników Kadru w Stara Fabryka w Bydgoszczy.

Brak możliwości komentowania.