MARCIN NIEMIEC


MARCIN NIEMIEC afrp
www.seti.art.plUrodziłem się w Warszawie. Tu się wychowałem, bardziej lub mniej pilnie uczyłem i pracuję.
Fotografia to przygoda, która zaczęła się dawno temu i polegała na radosnym marnowaniu perforowanych celuloidowych wstążek, podejrzanych chemicznych substancji oraz zadziwiających karteczek śliskiego papieru o nie do końca zrozumiałych dla mnie właściwościach. Jako niepoprawny samouk z zaciekawieniem śledziłem rozwój fotografii cyfrowej, która oferowała efekt niemal natychmiastowy, a tym samym możliwość doraźnej korekty błędów. Jako że było co krygować, oglądalem mnóstwo zdjęć i starałem się naśladować lepszych.
W swojej bezbrzeżnej próżności bezkrytyczne przyjmowalem komplementy płynące pod adresem moich kadrów przy okazji rozlicznych prezentacji, wystaw czy konkursów umacniając się w zgubnym przekonaniu o doniosłości swoich dzieł.
Zbierałem obrazki, kolekcjonowałem spojrzenia, izolowałem emocje coraz bardziej rozumiejąc że mam przed sobą materię tyleż fascynującą co niesforną i bardzo wymagającą cierpliwości. Nabierałem dystansu do technologii i pokory do światła.
Spotykałem a czasami nawet poznawałem ludzi o przenikliwym spojrzeniu oraz niezwyczajnej fotograficznej wrażliwości, którzy wpływali na mój sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości oraz kształtowali temperament.
Teraz nieustannie, czasami coraz bardziej nerwowo się rozglądam – szukam powodów dla których warto pokazać zdjęcie. Jeśli kiedyś znajdę ten mój jedyny, prawdziwy i uniwersalny powód, to wam o tym opowiem w kwadratowym lub prostokątnym formacie.


Brak możliwości komentowania.