PIOTR BONIASZCZUK


PIOTR BONIASZCZUK FOTOGRAF
http://tipesz.blogspot.com/

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Z wykształcenia jestem inżynierem sanitarnym, taki też zawód wykonuję. W chwili obecnej zarządzam Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lęborku. Moją fotograficzną przygodę rozpocząłem w roku 1987 – własnie wtedy dostałem swoją pierwszą lustrzankę czyli Zenita 11. Od tamtej pory moja fotografia powoli zaczęła być procesem związanym ze świadomymi wyborami – najpierw techniki a potem tematów. W roku 2005 kupiłem pierwszą lustrzankę cyfrową – canona 20D. W tym czasie już bardzo aktywnie uczestniczyłem w życiu fotograficznej galerii onephoto.net – pełniłem tam nawet pewne funkcje administracyjne związane z prowadzeniem portalu. Byłem też członkiem, nie istniejącego w chwili obecnej stowarzyszenia Pomorska Grupa Fotograficzna.

Z fotografią mam spory problem (jeśli można to tak zdefiniować): im więcej o fotografii wiem (o jej historii, rozwoju, technikach, zasadach komponowania obrazu, punktach zwrotnych itp itd) tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego w jakim punkcie sam się znajduję. Między innymi z tego względu niechętnie brałem udział w konkursach ze słowem „fotograficzny” w nazwie czy też w życiu „fotograficznych” stowarzyszeń. Cóż – teraz przyszła pora na pierwszą próbę zmiany mojego nastawienia.

Obecnie fotografuję wieloma aparatami, zaczynając od własnoręcznie skonstruowanych pinholaków a kończąc na kolejnym modelu canonowskiej cyfrowej lustrzanki. W fotografii moim ulubionym  tematem jest CZŁOWIEK a formą coś pośredniego między streetphoto,reportażem a bressonowskim momentem decydującym. Nie lubię pudrować rzeczywistości a fotografując zawsze staram się zrozumieć. Chcę swoimi fotografiami dotykać życia. Moje samookreślenie brzmi : [jestem naturszczykiem, fotografuję jak chcę …. nie mam absolutnie ambicji bycia artystą – za to lubię eksperymentować i szukać w różnych fotograficznych zakamarkach].

Pomimo szczerej niechęci do ścigania się zostałem mniej lub bardziej przypadkowo laureatem konkursów fotograficznych organizowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku:

rok 2005 konkurs ma 60lecie Leśnictwa Gdańskiego „Mój Las” I nagroda za zdjęcie zamglonego, bukowego lasu
rok 2007 konkurs „Moment Decydujący” wyróżnienie za zdjęcie z Jarmarku Dominikańskiego
rok 2013 konkurs „Tajemnice Lasu” wyróżnienie za reportaż z zimowej wycinki drzew

Wystawy:

rok 2007 wystawa pokonkursowa „Moment Decydujący” Galeria Migawka, Warszawa
rok 2013 wystawa pokunkursowa „Tajemnice Lasu”, Dwór Artusa, Gdańsk

Liczne prasowe publikacje zdjęć z zawodów sportowych Piłki Nożnej, Tenisa Stołowego i Strzelectwa Sportowego – Dziennik Bałtycki, Głos Pomorza

Liczne internetowe publikacje zdjęć z zawodów sportowych na stronach LKS Pogoń Lębork, LOK Lider Amicus Lębork

Brak możliwości komentowania.